Valljuk be, néha mindannyian képesek vagyunk elszámolni magunkat főzés közben, és másfél vagy akár két adaggal is többet készíteni a tésztából vagy a húsból.
A maradékok többsége ugyan 2-3 napig simán jók lehetnek még, mégis könnyen meglehet, hogy az újramikrózás után rögtön elmegy a kedvünk az evéstől, úgy összeesik és összeszottyad a kaja a hőkezeléstől. Mutatunk 5 hibát, ami miatt nem olyan finom a maradékod.
1. Mindig mikrózol
Gyors megoldásnak tűnik, mégsem jó minden esetben, ha mikróban melegíted fel az ételt. A mikró néha megmagyarázhatatlanul melegíti fel az ételeket: max. fokozaton, két percig melegítve is hideg marad a leves, vagy ugyanezen körülmények között hideg marad a tészta közepe, egy szó mint száz, nem forrósodik fel egyenletesen a kaja. Melegíts inkább sütőben vagy főzőlapon! Talán pár perccel tovább tart így elkészíteni a maradék ételt de hidd el, megéri.
Ezek is jobbak, ha nem mikróban forrósodnak:
krumplis tészta
A Nyugat-Dunántúlon sokan grenadírmarsnak hívják a krumplis tésztát, amely elnevezés az Osztrák-Magyar Monarchia hadseregének gránátosaitól ered, akik az alacsony költségvetés miatt ...
krumplis ételek
A klasszikus francia rakott krumpli egy kis extra sajttal, baconnel meg vöröshagymával. Nem kell vele sokat bajlódni, melegítve is finom, önmagában vagy egy nagy adag zöldsalátával!
brassói
A brassóiról rengeteg legenda kering - hogy a brassói gyorsvonaton készült először, mások szerint Brassóban találták ki. A helyzet az, hogy már a XIX. századi szakácskönyvekben is ...
2. Nincsenek tárolódobozaid, vagy legalábbis nem elég
Legyen szó akár műanyag, akár üveg tárolódobozról, ezek a konyhai eszközök szinte arra születtek, hogy te gondosan elrakva tárolhasd a maradék ételeket. Ezek
a dobozok is híresek arról, hogy köddé válnak, elvésznek a fedelek és néha maguk a dobozok is, éppen ezért nem árt olykor-olykor szelektálni. A már fáradt, elszíneződött falú, fedél nélküli dobozok jók lehetnek palántaültetésre vagy kütyütartónak a gyerekszobába, így pedig bűntudat nélkül vásárolhatsz új dobozokat, amelyek még jobban zárnak, és még inkább képesek frissen tárolni a hűtőben pihenő maradékokat.
3. Sok tárolódobozod van, ami hamar tönkre megy...
... mert az összes zsíros, szószos, paprikás
pörköltet műanyagban tárolod, ezek az anyagok viszont hamar elszínezik a műanyagedények falát. Ma már egyre több helyen lehet kapni üvegfalú, fa- vagy bambusztetővel felszerelt tárolódobozt. Legyen ebből is néhány otthon, mehetnek bele a pörköltek, curry-s ételek és minden, ami szerinted befogná a műanyagdoboz falát.
4. Nem használod a maradékot új ételekbe
Pedig annyi jó ötletünk van, mi mindent lehet csinálni maradékból! Legyen sült csirke, párolt zöldség, krumpli vagy rizs, mindent felhasználhatsz a következő napi főfogáshoz. Íme pár példa, amihez szinte csak maradék kell:
krumplis ételek
Sörös csirke, rengeteg sajt és bacon, ja, és végtelen sült krumpli!
Felejtsd el az unalmas pizza-chips-popcorn kombót, és dobj össze a meccsre egy megpakolt sült krumplit a haveroknak!
tortilla
Igazi szupergyors, maradékmentő recept, ami méltó módja a hétvégéről megmaradt hús felhasználásának.
töltött burgonya
Semmi különös, a húsvéti sonka maradékának egy felhasználási módja. Én a maradék sonkafőző lében főztem meg a krumplit - nem bántam meg! :)
5. Nem használod eleget a fagyasztódat
via the kitchn