1. Túl gyors, vagy éppen túl lassú a kasszás
A vásárlók két csoportra oszthatóak:
- az egyik azt nem szereti, amikor a kasszás túl gyors, és képtelenség vele tartani a tempót. A gyakorlottabb vásárlók ilyenkor először inkább a bevásárlókocsiba pakolják a vásárolt árut, és csak utána pakolják el a táskájukba.
- a másik csoport, aki utálja, ha túl lassú a kasszás, és ez miatt áll a sor. Ilyenkor jöhet jól az önkiszolgáló kassza, amit mindenki a saját tempójában használhat.
2. Gyerek a bevásárlókocsiban
Manapság a legtöbb bolt gyerekbarát, és nincs is ezzel semmi baj. A gyerekek külön kis kocsit tologathatnak a boltban, vagy ülhetnek a nagy bevásárlókocsiban a számukra kialakított részben. De minden szülő így szállítja a gyerekét?
Néhány vásárlót az akaszt ki a legjobban, ha meglátnak egy gyereket cipőben állni vagy ülni a bevásárlókocsiban. A gyerekek cipőjén is ugyanúgy megragad a kosz, mint a felnőttekén, így pedig szennyeződhet a vásárolt áru. A kocsikon rejtőző bacilusokról korábban ebben a cikkünkben írtunk >>>
3. Most akkor papír vagy nejlon?
A hazai boltok egy részében a pékárukat műanyag és papír felhasználásával készült tasakokba lehet magunkkal vinni. A vásárlókat kifejezetten irritálja, hogy ezeket a csomagolóanyagokat se a papír, se a műanyag szemetesbe nem tudják tenni, maximum csak akkor, ha sikerül ügyesen széttépniük. Megoldás lehet a problémára, ha saját vászon szütyőket használunk a vásárlásnál, így elkerülve a felesleges hulladéktermelést.
Ez is érdekelhet!
Nem garantáljuk, de így talán még a gyerekeid is életben maradhatnak a Földön - VIDEÓ!
4. Lejárt, rossz minőségű áruk a polcon
A legtöbb bolt szerencsére odafigyel arra, hogy a közeli lejáratú árukat levegyék a polcokról, vagy olcsóbban kínálják a vásárlóknak. De még így is gyakran előfordul, hogy a saláta megbarnult, fonnyadt, vagy a joghurt, amit vásárolni szeretnénk, már egy napja lejárt. Ilyenkor szólni kell egy bolti dolgozónak, és reménykedni abban, hogy legközelebb nem fordul elő ilyen hiba a boltban.
Néhány élelmiszert egyébként a lejárati idő után egy-két nappal még elfogyaszthatunk. Itt találod a választ arra, hogy meddig eheted meg a lejárt szavatosságú ételt.
5. Más az ár
A polcnál még 300 Ft volt kiírva, de a kasszánál már hirtelen 500 forint lett egy áru - ismerős szituáció? Rendszeres boltbajáróknál havonta egyszer legalább előfordul, hogy benézik egy termék árát, vagy a bolt nem cserélte még le a akciós árcímkét a régire, és elégedetten rakják a kosarukba az olcsónak hitt terméket. Végül a kasszánál kell gyorsan dönteni: otthagyjuk az árut, vagy kicsengetjük az eredeti összeget érte!
Ezeket olvastad már?
Ezeket olvastad már?
5 „kedves” vásárlói szokás, amit a kasszások titkon utálnak
Van néhány rossz szokás, amivel megnehezítheted a pénztárosok munkáját. Legközelebb lehet nem árt jobban odafigyelned a kasszánál!
Fenes Gábriel10 vásárlótípus, akit jobb elkerülni a kasszánál
Valószínűleg mindenki találkozott már valamelyik vásárlói kategóriával, vagy ő maga tartozik valamelyikbe.
Fenes Gábriel4 féle vásárló, akit előre kellene engedni a kasszánál
A boltban való sorban állás a vásárlás legkellemetlenebb pontja - nem szívesen teszünk bármit is, ami meghosszabbítja. Vagy te vajszívű vagy, és van, akit magad elé engedsz?
Brecz Judit5 dolog, amiért utálni szoktuk a kasszásokat, és 5 dolog,...
Egy rossz kasszás elronthatja az egész napunknak, akár egy rossz vevő is.
Fenes Gábriel