A rozsdafoltok sokszor makacsok, és nem könnyű szabadulni tőlük, de mutatunk néhány módszert, mellyel házilag is sikerülhet, súlyosabb kemikáliák nélkül.
1. Citrom
A frissen facsart citromé az igazán tökéletes, de az üveges is megteszi, ha ezzel próbálnánk meg nekimenni a csúnya foltoknak. A citromsav mindenekelőtt a ruhákról és egyéb textíliákról, például a szőnyegekről szedi le hatékonyan a rozsdafoltokat. És ha két legyet ütnénk egy csapásra, akkor a citromlevet vízkőtlenítésre is használhatjuk. Ha pedig sóval keverjük, és egy éjszakára rajta hagyjuk a rozsdás ruhán, reggelre eltűnik a folt.
2. Ecet
Az ecet a házi módszerek közül az egyik leghatékonyabb, ha durva dolgokkal kell szembeszállnunk. Ha például fémről távolítanánk el a rozsdát, akkor egy kevés vízzel hígított ecet egyenesen csodát tesz, és még fényessé is teszi a felületeket.
3. Fogkrém
A fluortartalmú fogkrém főleg a fehér textilekről távolítja el a rozsdát anélkül, hogy foltot hagyna rajta, de persze, csak ha nem kifejezetten kékre színezett fogkrémről beszélünk, az ugyanis befogja a ruhákat. Negyedórára kenjük be a fogkrémmel a ruhaneműt, aztán mossuk ki úgy, ahogy szoktuk, és valószínű, hogy a mosógépből már úgy jön ki, hogy nyoma sincs rajta a rozsdafoltnak.
4. Kóla
A kólában található foszforsav hatékonyan marja le a rozsdát a fémfelületekről, a textilt viszont elszínezi, így azon ne próbálkozzunk vele. A kólát is kombinálhatjuk citromlével, hogy még hatékonyabb legyen!
Ezeket láttad?
Ezeket olvastad már?
9 újabb szemfüles konyhapraktika
Egy csokorban ismét 9 „jó, ha tudod tipp” a konyhába, a takarításhoz, a rendrakáshoz. Az élethez.
Brecz JuditKét okos tipp, hogy elűzd a bűzt a konyharuháidból
A konyharuha nehéz eset - sokszor még mosás után is benne marad egy jellegzetes, nehezen kiűzhető, büdös konyhaszag. Ha szabadulnál tőle, figyelj!
Brecz JuditSütőpor vs. szódabikarbóna
Mindenkiben felmerült már a kérdés: helyettesíthetjük a sütőport szódabikarbónával, ha a receptből ez nem derül ki? Mi is a különbség a két hozzávaló között?
admin