Ahhoz, hogy felturbózzuk szervezetünk ellenálló képességét, jó esetben nincs szükségünk gyógyszerekre vagy táplálék-kiegészítőkre, sőt egzotikus varázslatokra sem, mert az a legjobb, ha a természetből nyerjük ki a szükséges tápanyagokat.
Torma
A megfázás első jeleinél, például kaparó torok esetén bevethetjük a friss tormát. A fő hatóanyaga, a sinigrin csíraölő, ezért a tormát gyakran természetes antibiotikumnak is nevezik. A patikából származó antibiotikumokkal ellentétben a benne található olajok már a vékonybélben felszívódnak, így nem jutnak el a vastagbélig, ahol a penicillinhez hasonlóan megzavarhatnák a bél egyensúlyát. A hideg évszakban a legjobb, ha a tormát minden nap frissen reszeljük. Hűtőszekrényben akár tizenkét hónapig is eltartható.
Sütőtök
A sütőtök rengeteg szelént tartalmaz. Ha nincs elég szelén a szervezetben, egy viszonylag ártalmatlan influenzavírus is agresszívvá mutálódhat. Egy felnőttnek napi 30 és 70 mikrogramm szelénre van szüksége, amelyet általában kiegyensúlyozott étrenddel lehet elérni. Ha kétségeid vannak, egy nagy tányér sütőtöklevessel máris pótolhatod a napi adagodat.
Cékla
A cékla igazi trendi zöldség, egyedi aromájával az egész világon meggyőzi az ínyenceket. A cékla nemcsak menő, egészséges is: erősíti az immunrendszert, a benne lévő folsav fontos szerepet játszik a vörösvértestek képződésében. Más vérképző anyagokat is tartalmaz, például vasat, rezet és mangánt is. Vásárláskor a következőkre figyelj: a cékla nem lehet túl nagy és túl vastag sem, mert a teniszlabdánál nagyobb példányok gyakran fásak.
Savanyú káposzta
Valaki tüsszent a buszon, és másnap új érzed, te is megfáztál? Ilyenkor jó, ha támogatod az immunrendszered. Különösen pozitív hatással vannak az élő mikroorganizmusokat tartalmazó prebiotikus ételek, amelyek erősítik a bélflórát. A savanyú káposzta csodákra képes, grammonként körülbelül egymillió élő tejsavbaktériumot tartalmaz. Ha sokat fogyasztasz belőle a téli hónapokban, akkor támogatod az immunsejtjeidet, amelyek a vérben és a nyirokrendszeren keresztül eloszlanak a testben. Szerencsére a tejsavas erjesztés megőrzi a káposztában lévő vitaminokat is.
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!
Ezeket olvastad már?
Amiért az ezerarcú csicsókát nagyon szeretjük
A csicsóka a napraforgó közeli rokona. A hasonlóságuk látványos, de a csicsóka sárga virágai a napraforgóéhoz képest kicsik, és később nyílnak.
Jenei GrétaMiért érdemes ZELLERSZÁRAT enni? Mutatjuk az egészségügyi előnyöket
Ropogós, kevés kalória van benne, magas a tápanyagtartalma és hidratál, mi az? Hát persze, hogy a zellerszár!
Jenei GrétaMajoránna, a szuperfűszer - elmondjuk, hogyan tárold
Tudtad, hogy a legtöbb szakács a szárított majoránnát részesíti előnyben a friss változattal szemben, és ennek oka van?
Jenei GrétaÉrdemes kókuszolajat, kókusztejet fogyasztani?
Kókuszolajjal sütnek, főznek, a kókusztejet rengetegen isszák kávékban vagy smoothie-kban, a kókusz húsa pedig népszerű süteményalapanyag.
Jenei Gréta