4-féle konyhai világítás, amit mindenképpen tervezz be az új konyhádba!

Ha egy jól összehangolt világításrendszert építesz be a konyhába, nem csak a helyiség funkcionalitását, de a hangulatát is feldobhatod.

Egy konyhafelújítás jó kis játék azoknak, akik szeretnek designdöntéseket hozni, összehangolttá varázsolni egy-egy teret. A konyhaszekrény, a burkolatok, a munkapult, a csapok kiválasztása mind egy jól átgondolt, összehangolt döntési folyamat egyes fázisaiban történik meg - szerencsés esetben. Álomkonyhánk kigondolásakor azonban talán a kelleténél kevesebbet foglalkozunk a világítással, pedig ez mind a helyiség hangulata, mind funkcionalitása miatt kulcsfontosságú kérdés. Lássunk négy világítási formát, amelyek jól megtervezett és összehangolt alkalmazása tökéletes "munkahelyet" és közösségi teret varázsol a konyhából.

1. Általános világítás

Egy konyha általános világítását általában a plafonra vagy a falra szerelt világítótestek biztosítják, esetleg süllyesztett megoldások. Ezek a világítótestek teljesen be kell, hogy világítsák a teret, hiszen az a szerepe itt a fénynek, hogy egy kellemes, hívogató atmoszférát teremtsen a konyhánkban. Ahhoz, hogy mindig az alkalomhoz, az évszakhoz és a napszakhoz illő világítás legyen ebben a népszerű helyiségében, érdemes fényerősségszabályozó-kapcsolót felszerelni.

2. Irányított világítás

A célvilágítás leggyakrabban a munkapult egy részére vagy az egészére irányul, ahol így kényelmesen és biztonságosan tudjunk előkészíteni és megfőzni a ételeket. Be lehet világítani a kamraszekrényt is - pontosabban látod, mi van éppen "raktáron". A fali konyhaszekrény aljára szerelt égősor, vagy a konyhasziget fölé függesztett, mélyre engedett mennyezeti lámpák mind hozzájárulnak ahhoz, hogy hatékonyabban és kényelmesebben tudjunk főzni. Amikor kiválasztod a célvilágítás típusát, és kijelölöd a helyét, ügyelj arra, ne maradjon árnyékban semmi sem a munkafelületből! A rejtett LED-szalaggal történő megvilágítás jó választás, mert egyenletes fényt biztosít.

3. Súrlófény

A súrlófény meglehetősen lapos szögben irányul egy-egy tárgyra, így képes kihangsúlyozni annak textúráját. Elsősorban esztétikai megfontolásból használjuk ezt a világítási formát, mert így ráirányíthatjuk a figyelmet egy-egy képre, dísztárgyra. A konyhában nem jellemző a használata, de érdemes megfontolni, hogy egyes sarkokat vagy magát a felső konyhaszekrényt ne világítsuk-e meg ilyen izgalmas módon, sajátos mélységet adva ezzel a látványnak.

4. Dekoratív világítótestek

Egy-egy látványos látványos csillár már csak a hab a tortán, ha a konyha világításáról van szó. A hangsúlyos fényforrásoknak hely a térben álló munkapultok vagy az étkezőasztal fölött van - ebben az esetben irányított világításként is működni kell a lámpának. Mivel itt a lényeg a külcsínyen van, könnyű elfeledkezni arról, hogy a vásárláskor számításba vegyük konyhánk méretét és a belmagasságot. Hiába vagyunk odáig egy látványos darabért, ha túl nagy vagy túl kicsi abba a térbe, ahova szánjuk.

via Dwell

Ezt olvastad az ízHUSZÁR magazinon?

Így salátázz helyesen: interjú Bezzegh Évával, a 12 hónap című salátás receptkönyv szerzőjével

Legújabb receptek

Aranyló tyúkhúsleves

Mi az? Aranyló, illatos, és minden gondra megoldás. Bizony, egy melengető tyúkhúsleves! Az ünnepekre való tekintettel most hoztunk nektek pár egyszerű ötletet, amivel még ízletesebbé ...

Legegyszerűbb franciasaláta

A leggazdagabb majonézes saláta, ami a kis és nagy napokat is különlegessé képes tenni: az alábbi klasszikus franciasaláta-receptet bármikor elkészíthetjük. Nem akar flancolni, de nem is ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...