Azt mindannyian tudjuk, hogy a barna rizs egészségesebb, mint a hagyományos hazai konyhában megszokott fehér rizs. Sokan ki is próbálják, de aztán nem elégedettek a végeredménnyel - hiszen egyrészt a barna rizst tovább kell főzni, mint a fehér rizst, másrészt az állaga mindig is keményebb, rugalmasabb lesz. Ráadásul van egy sajátos, "földes" íze, ami miatt szintén sokan nem tudják megszeretni.
Alábbi videónkban mutatunk 3+1 db tippet arra, hogy hogy készítsd el a barna rizst, hogy a végeredmény garantáltan élvezetes legyen és így kihasználhasd élettani előnyeit. a magasabb élelmi rost-, fehérje- és ásványi anyagtartalmat!
3+1 egyszerű tipp, hogy ne legyen unalmas a barna rizs!
Annak érdekében, hogy ne "muszájból" együk meg az egészséges barna rizs köretünket, érdemes egy kicsit elengedni a fantáziánkat és 1-2 apró trükkel feldobni ételünket:
- Sima víz helyett főzzük a barna rizst alaplében (ez lehet hús- vagy zöldségalaplé is)!
- A főzés során fűszerezzük ízlés szerint - nagyon jól illenek hozzá a karakteres, kicsit egzotikusabb fűszerek pl. a curry-keverék, a kurkuma, de akár a fahéj és egy kevés sáfrány is. Ha inkább hagyományos ízekben gondolkozunk, akkor főzhetjük petrezselyemzölddel, egy fél vagy egész hagymával, friss vagy szárított zöld fűszernövényekkel (pl. kakukkfű, majoránna stb.).
- Tálaláskor is feldobhatjuk köretünket - szórjunk rá pirított földimogyorót, dióféléket, olajos magvakat!
- Ne a "száraz" natúr csirkemell+rizsköret kombinációban gondolkozzunk, hanem készítsük el húsételeinket gazdag, szaftos zöldséges raguval (pl. lecsóval), ezzel garantáltan csodás ízű (és még egészségesebb!) lesz ebédünk.