3+1 módszer, amivel felturbózhatod az immunrendszeredet

Mivel hamarosan itt az influenzaszezon (is), így jobb, ha felkészíted az immunrendszeredet az őszi/téli betegségekre.

Sajnos az idei őszi szezon elég rázós lesz betegségek terén. Decemberre jósolják a koronavírus-járvány második hullámának tetőpontját, és hamarosan a sima influenza szezonja is beindul. Ezért is fontos, hogy felkészítsd az immunrendszeredet erre az időszakra.

1. Csökkentsd a stresszt

Sajnos a stressz mindenre kihat, még az immunrendszerünkre is. A jelenlegi időszakban különösen fontos, hogy megtanuljuk levezetni, hiszen további károkat is okozhatunk, ha tartósan és intenzíven idegeskedünk. Fontos, hogy megtaláld a munka-magánélet egyensúlyt, és odafigyelj a minőségi alvásra és a rendszeres mozgásra.

via GIPHY

2. Aludd ki magad

Persze itt nem arra gondolunk, hogy aludj minél többet, inkább a minőségi alvásra fektesd a hangsúlyt. Ahhoz, hogy igazán mélyen aludj, tarts be pár szabályt: ha van rá lehetőséged, legyen kb. 18 °C a szobádban, szabd meg pontosan, mikor fekszel le és ébredsz fel, vacsoránál pedig fogyassz magas magnéziumtartalmú ételeket.

3. Eddz okosan

A testmozgás szinte mindenre jótékony hatással van, így nyilván az immunrendszeredre is. Persze fontos kiemelni, hogy ne vidd túlzásba a dolgot, mert azzal pont az ellenkező hatást éred el. Már az is segít, ha napi 20-30 perc mozgást iktatsz be, így akkor sem robbansz le az elsők között, ha nem vagy az a kifejezett sportember. Ha ülőmunkát végzel, akkor állj fel óránként, és sétálj pár percet.

via GIPHY

4. Csökkentsd a szervezetedben található gyulladást

Az alkohol, a cukros ételek, a feldolgozott húsfélék és élelmiszerek olyan gyulladásokat okozó élelmiszerek és italok, amelyeket mértékkel kellene fogyasztani. A szervezetben található belső gyulladási folyamatok ugyanis nemcsak az immunrendszeredre vannak hatással, hanem megnövelik az esélyét a rák és a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának is.

Ezeket olvastad már?

Ezeket olvastad már?

via

Hirdetés

Támogatott tartalom

Sütés-főzés kockázatok nélkül – így lehet füstmentes az ünnep

Hoppá, ez odaégett! Ugye veled is előfordult már hasonló az ünnepi kapkodásban? Nem vagy egyedül – az ünnepek során a sietség ugyanúgy rossz tanácsadó lehet, mint a rutin. Mindegy, hogy a gyakorlatlanság, a túlzott magabiztosság vagy egy rosszul értelmezett régi recept miatt sütöd túl kissé az ételt, az eredmény ugyanaz: nem lesz olyan egészséges, mint amilyen lehetne. Állj meg egy pillanatra még az ünnepek előtt, és gondold végig, mit tehetsz, hogy ne csak ízletesek, de táplálóak is legyenek az ünnepi finomságok.

Hirdetés

Támogatott tartalom

Téli feltöltődés a büki termálvíz erejével

Képzeljük el a pillanatot, mikor a szobából vagy akár a medencéből szemléljük a szállingózó hópelyheket, és lelkünket a megnyugvás szelleme járja át. Az év legzordabb, mégis csodás időszakában megérdemlünk egy kis kényeztetést, finom falatokat, lágy illatokat és stresszoldó kezeléseket.

Legújabb receptek

3 napos mézeskalács-sajttorta

Egy igazi fűszeres karácsonyi finomság. A nevét azért kapta, mert a mézeskalácsok és a torta pihentetési ideje miatt 3 nap alatt készül el. Kóstoljátok meg! :)

Tejfölös-sajtos csirkecomb

A csirkecombot már előző este befűszerezhetjük, így az ízek jól átjárják a húst, másnap pedig csak a sütéssel kell majd foglalatoskodnunk. Én barna rizsből készült rizibizivel ...

Preckedli (diós linzer) cukorbetegeknek

Tálalás előtt szórjuk meg ízlés szerint poreritrittel, majd úgy kínáljuk. Száraz, hűvös helyen tárolva egy-két hétig is eláll, sőt minél tovább áll, annál finomabb, és omlósabb ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...