3 tipp, hogy egy kicsit egészségesebb legyen a karácsonyi bejgli

A bejgli nem hiányozhat az ünnepi asztalról, ez nem is kérdés, de mit tehetünk azért, hogy egy kicsit egészségesebb legyen? Mutatjuk!

Cseréld le a cukrot!

Jelenleg annyi édesítőszer van már a piacon, hogy igazából csak azt kell eldöntened, melyiket szeretnéd használni. Tehetsz a bejglidbe valamilyen mesterséges édesítőszert, mint például az aszpartam, de szavazhatsz a xilitre, az eritritre vagy steviára is. Sőt, akár mézzel is készítheted, ha nem kizárólag a kalóriacsökkentés a cél, hanem az, hogy többségében természetes, és ne mesterséges anyagokat használj.

Csupatöltelék bejgli cukormentesen

Az imádott, régi receptet kicsit megreformálva és újragondolva megszületett ez a modern, egészséges változat. A Férj észre se vette, hogy nem a régi, cukros-lisztes verziót falja.

Válts lisztet!

Variáld át egy kicsit a receptedet úgy, hogy esetleg valamilyen teljes kiőrlésű lisztből (is) készíted a tésztát. Ezzel sokkal tartalmasabb lesz a süteményed, aminek köszönhetően gyorsabban eltelítődsz vele, és talán pár szelettel kevesebbet is eszel majd. Az is megoldás lehet, ha nem cseréled le teljesen a fehér lisztet, csak fele-fele arányban készíted a tésztát. Így csak kicsit változik az íze, ami nem annyira vészes, ha arra gondolunk, hogy ezzel sokat teszünk az egészségünkért.

Édesítsd gyümölcsökkel!

Próbáld meg gyümölcsökkel helyettesíteni a cukrot. Darálj a töltelékbe aszalt szilvát, egy almát, diétás baracklekvárt, kandírozott narancsot vagy citromot. Fontos odafigyelni rá, hogy ezeket se vigyük túlzásba, hiszen ezek is tartalmazhatnak hozzáadott cukrot, illetve magas lehet a kalóriatartalmuk. Azonban mégiscsak egészségesebb, mintha csak és kizárólag cukrot használnál. És persze az sem elhanyagolható, hogy ezekkel a hozzávalókkal nem szárad majd ki a tölteléked, és sokkal szaftosabb lesz a bejglid.

Aszalt szilvás-mákos bejgli

Mindig szeretem kipróbálni az újdonságokat, ilyet még nem készítettem, ezért örülök a változtatásnak. Nagyon passzol egymáshoz a mák és aszalt szilva. Igazi karácsonyi ízek!

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!

Ezeket olvastad már?

Ez történik a testeddel fél órával a karácsonyi zabálás után

A karácsony, azon túl, hogy a szeretet ünnepe, a nagy kajálásokról, majd utána a nagy szunyálásokról szól – aki nem így csinálja, az nem is tudja, mi a jó. Nem véletlen azonban, hogy mindenki nagyjából ugyanúgy megy végig a karácsonyi zabapartin: a szervezetünkben ugyanazok a változások zajlanak le, mindegy, hogy éppen kiadós ünnepi ebédről, vagy finom maradékmentő vacsoráról beszélünk.

Stuth-Nagy Niki

Hirdetés

Támogatott tartalom

Sütés-főzés kockázatok nélkül – így lehet füstmentes az ünnep

Hoppá, ez odaégett! Ugye veled is előfordult már hasonló az ünnepi kapkodásban? Nem vagy egyedül – az ünnepek során a sietség ugyanúgy rossz tanácsadó lehet, mint a rutin. Mindegy, hogy a gyakorlatlanság, a túlzott magabiztosság vagy egy rosszul értelmezett régi recept miatt sütöd túl kissé az ételt, az eredmény ugyanaz: nem lesz olyan egészséges, mint amilyen lehetne. Állj meg egy pillanatra még az ünnepek előtt, és gondold végig, mit tehetsz, hogy ne csak ízletesek, de táplálóak is legyenek az ünnepi finomságok.

Hirdetés

Támogatott tartalom

Téli feltöltődés a büki termálvíz erejével

Képzeljük el a pillanatot, mikor a szobából vagy akár a medencéből szemléljük a szállingózó hópelyheket, és lelkünket a megnyugvás szelleme járja át. Az év legzordabb, mégis csodás időszakában megérdemlünk egy kis kényeztetést, finom falatokat, lágy illatokat és stresszoldó kezeléseket.

Legújabb receptek

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...