1. Mosogató és környéke
A mosogató tisztítása nem nagy ördöngösség. Ha van mosogatógéped, akkor pakold át bele a mosatlan edényeket, ha nincs, akkor mosd el őket. Itt nem szabad megállni, hiszen a mosogatótálban rengeteg kosz és baktérium ragadhat meg. Fogj egy mosószeres szivacsot, és dörzsöld át tisztítószerrel, de ne feledkezz meg a csapról és a lefolyóról sem! Ha nem szereted a vegyszereket, használj ecetet, szódabikarbónát és citromot.
A mosogató környékét se hagyd ki! Pár gyors mozdulat egy ronggyal, és máris tisztábbnak hat a konyhád.
2. Elszívó
Az olajban sült rántott húsoknem kímélik az elszívódat sem. A főzéssel rengeteg zsír és szennyeződés rakódik le a szűrökön, a porosodásról nem is beszélve. Ennek ellenére sajnos csak ritkán jut eszünkbe egy alapos takarítást végezni az elszívón.
A tisztításhoz semmiképp ne használj savas, maró hatású vegyszereket, és fémszálas szivacsot, mert azok tönkre is tehetik a szűrőt. Itt is bevetheted a szódabikarbónát, és a forró vizet. Havonta egyszer érdemes tisztítanod szűrőket, hogy a szennyeződések eltűnjenek.
3. Tűzhely és sütő
A zsíros szennyeződések a fazekaknak, serpenyőknek és tepsiknek sem tesznek jót. Az indukciós és kerámia főzőlapot főzés után érdemes rögtön letörölni, hogy az ételmaradék, és az olaj ne ragadjon rá. Ha odaégett valami, érdemes a szennyeződést egy erre a célra kialakított kaparóval letakarítanod.
A sütőtisztítás mindenki által utált feladat, de havonta legalább egyszer ennek is neki kell látni. Egyáltalán nem mindegy, hogy mivel takarítod a sütőd. Válassz olyan vegyszert, ami nem árt a sütőnek, és később az ételeidnek sem. Itt is bevetheted a szódabikarbónát, kevés vízzel elkeverve készíts pasztát belőle, azzal dörzsöld át a makacs foltokat.