13 apró trükk, amivel kevesebb pénzt költhetsz ételre idén

Hiába létszükséglet, valószínűleg néha mindenki kiakad azon, mennyi pénze megy el egy hónapban csak az evésre. Próbáljunk idén spórolni egy kicsit ezzel a 13 apró trükkel! 

Havonta vajon mennyi pénzt költünk el élelmiszerre? Sokan csak heti egyszer vásárolnak be, vannak, akik napi szinten látogatnak el valamelyik közeli szupermarketbe, mások pedig a vásárlás mellett néha étteremben ünnepelnek, vagy a sokáig tartó főzés helyett inkább rendelnek valahonnan egy jó pizzát, ázsiait vagy hamburgert.
Bár ezek a megoldások teljesen maguktól értetődőek, és nincs velük az ég egy adta világon semmi baj, néha azért mindenki elgondolkodik azon, hogyan lehetne egy kicsit spórolni az élelmiszer vásárlással anélkül, hogy nélkülözni kellene. Hogy idén egy kicsit kevesebb pénz menjen el ételre, összegyűjtöttünk 16 praktikus és rövid jó tanácsot.

1. Rakjuk tele a kamrát és a fagyasztót!

Pár különböző típusú tészta, sok kisebb adag fűszer, néhány zöldséges konzerv (kukorica, borsó, zöldbab, vörösbab, lencse – bármeddig tárolhatóak és mennyei ételek készülhetnek belőlük), rizs, liszt és cukor, ezek a tartós élelmiszerek sokáig jól elvannak a kamrában, ráadásul bármikor összedobhatsz belőlük valami finomat. Ugyanígy igaz ez a fagyasztóra is, egy adag spenót, sóska vagy előre leszeletelt hús bármelyik este pillanatok alatt elkészíthető lesz, így semmi sem fog téged kajarendelésre vagy egy plusz gyors bevásárlásra csábítani.
Tojásból is érdemes vásárolni előre egy-két dobozzal. A hűtő leghidegebb pontján tárolva akár két-három hónapig is frissek maradnak, és mennyi minden készíthető belőle!

2. Előfőzés/ elősütés

Egy szabadabb hétvégi napon érdemes fél órát szánnod a következő heti menüre (ebben mi is segítünk). Mit szeretnél főzni, mi az, amit a már otthon is meglévő alapanyagokból előre elő tudnál készíteni - felvágni a zöldségeket, bepácolni a húst, előfőzni pár tojást - így a hosszú hétköznapok végén csomó időt és pénzt megspórolva tudsz majd vacsorát készíteni magadnak és a családnak is.

3. Vásárolj családi kiszerelést

De csak abból, amit szinte minden nap használsz. Az olajból, tésztából, cukorból, szalámiból vagy például zabkásából (remek reggeli) érdemes nagy kiszerelést vásárolni, hiszen sokáig jó, és bár egyszer drágábban kell megvenni, de legalább sokáig nem kell újat vásárolni.

4. Hasznosítsd újra a maradékot!

Minden maradék újrahasznosítható! A pörköltmaradékból készíthetünk újragondolt hortobágyi palacsintát, a maradék grillezett csirkéből főzhetünk levest vagy egy alább is látható (és kipróbálható) sült krumplis - csirkés tálat.

5. Nézd meg, mi akciós

Tudjuk, hogy ez a legalapvetőbb spórolási lehetőség, mégis muszáj ideírnunk. Nézz körül a Nosalty oldalán péntek délután, nálunk tuti megtalálod a legjobb akciókat!

6. Válts klubkártyát

A legtöbb szupermarketben már kiváltható olyan pontgyűjtő kártya, amellyel bizonyos időszakokban igencsak kedvező akciókhoz juthatsz hozzá. Csak néhány perc igényelni, és éveken keresztül használhatod.

7. Nem mindegy, hogyan vásárolsz

Tudjuk, hogy éhesen nem érdemes elmenni vásárolni, hiszen akkor azt is megvesszük, amit csak a szemünk kíván. Ha egy héten többször is ellátogatunk valamelyik szupermarketbe, érdemes csak egy szatyrot vinni és bevásárlókocsi helyett kosárral járni a sorokat, így csak annyi dolgot veszünk, amennyi tényleg szükséges és amennyit el is bírunk. Az igazán megfontolt vásárlók hetente vagy kéthetente intéznek egy-egy nagy bevásárlást, ezekre az alkalmakra pedig gondosan összeírják, mit kell vásárolni sőt, akár több szupermarketbe is ellátogatnak a legjobb ajánlatokat keresve.

8. Időzíts jól az akciókért

Néhány szupermarket az esti órákra tartogatja a legjobb ajánlatokat, bizonyos helyeken a pékáru például féláron kapható, ráadásul még teljesen friss és ropogós mind, egyszerűen csak az üzlet nem akarja, hogy kárba vesszen a délután kisült pékáru.

9. Próbálj ki új üzleteket

Általában te is a hozzád legközelebbi üzletben vásárolsz? Nézz körül más boltokban is, hiszen lehet, hogy a kedvenc sajtod vagy felvágottad fele annyiért kapható a két sarokkal arrébb található boltban.

10. Kerüld el a kígyózó sorokat

Az egyik legnehezebb feladat hétköznap délután betérni egy olyan szupermarketbe, ahol nem állnak hosszú sorban a vásárlók, a sokáig tartó várakozás azonban költekezéshez vezet, ilyenkor rakjuk még a kosarunkba azt a plusz kis csokit vagy üdítőt, amire nem is lenne szükségünk. Sok kis összeg elköltése sokra megy, érdemes odafigyelni egy kicsit az önmegtartóztatásra.

11. Rendezd be a hűtőd lejárati dátumok szerint

Előre kerüljenek azok a termékek, amelyek a leghamarabb járnak le, hátulra pedig a tartósabb, későbbi lejárattal rendelkező élelmiszerek. bár heti egyszer biztos, hogy át kell rendezned egy kicsit a hűtőt, de a pénztárcád hálás lesz ezért az új szokásért.

12. Figyelj a tárolásra

A legtöbb élelmiszer esetében számos olyan tárolási technika létezik, amelynek segítségével az ételek hosszabb ideig maradnak frissek. Hol érdemes tárolni a hűtőben tejtermékeket, a fagyasztóban melyik hely a legkevésbé hideg, hol és hogyan tároljuk a gyümölcsöket, hogy ne fonnyadjanak meg idő előtt?Mi is tudunk neked pár jó trükköt mutatni!

13. Írd fel, mire mennyit költöttél!

Tartsd a számlákat egy helyen, hó végén pedig fusd át, mire mennyit költöttél! Hidd el, idővel jobban és könnyebben fel tudod majd mérni, mennyi pénzzel jár egy nagy bevásárlás és azt is, mire vagy képes a kelleténél többet költeni.

via the kitchn

Hirdetés

Támogatott tartalom

Mirage étterem – Ahol a fővárosi minőség a vidékkel találkozik

A két éve felújításon átesett Mirage egy stílusos, mégis kellemes hangulatú étterem, a környék egyik legkiemelkedőbb vendéglátóhelye. A fürdőkomplexum vonzásában elhelyezkedő Mirage a Hotel Délibáb szálloda éttermeként nagyszabású célt tűzött ki maga elé: amellett, hogy ők a régió egyetlen széles választékú steak house-a, leendő degusztációs menüjükkel a fine dining iránt érdeklődő réteget is szeretnék magukhoz vonzani. Mint mondták, ez a 10 fogásos menü és a marhahúsuk az, ami valóban tükrözi azt a minőséget, amit ők képviselni akarnak a környéken és a hazai gasztronómiában egyaránt.

Címlapról ajánljuk

További cikkek