Ha neked sem szíved csücske a bevásárlás intézése nap mint nap, amikor is ki kell találnod, mit főzz, mi nincs otthon, miből van még pont elég, és hogyan költs mindezek végén minél kevesebb pénzt, mindezt pedig GYORSAN szeretnéd, mert pontot tennél a nap végére, akkor ezeket próbáld ki - így sebesebben kikeveredhetsz a bolti forgatagból:
1. Tudj előre az akciókról
Nézd ki előre az akciókat (újságból, netről, hírlevélből, stb.), hogy célirányosan tudd, mit akarsz + spórolj is. Ha ott böngészed, mi olcsóbb, sanszos, hogy elhúzod az időd + sok felesleges dolgot is megveszel, csak mert le van értékelve.
2. A kedvenc boltodba járj
Ha bejáratod a favorit helyedet, még álmodból felébresztve is tudni fogod, hol találod a csemegekukoricát vagy a gyümölcsleveket. Én mondjuk akárhányszor új boltba megyek, főleg, ha más cégcsoporté, teljesen elveszek, mert logikátlannak és rendszertelennek látom. Ha nem sietsz, tök oké, máskülönben idegesítő tud lenni.
Receptajánló:
3. Írj listát a bolt alapján
Az előző szálon maradva: ha ismered a boltod, érdemes úgy összeírni a szükségeseket, ahogy sorba következnek. Pékáru, zöldségek, gyümölcsök, hentesszekció, tejtermékek, stb.
4. Egyedül menj
Baráttal, szülővel, szerelemmel vásárolni lehet, hogy szórakoztatóbb, de több idő is. Beszélgettek, megzavar, a felét elfelejted, és mehetsz vissza. Ha sietsz, jobb egyedül.
5. Haverkodj a dolgozókkal
Erre ezer példát láttunk már, ha mástól nem, nagyitól vagy anyutól: beszélgess, kérdezd meg a neked kedves kasszástól vagy hentestől, hogy van, melyik májkrémet ajánlja, biztos, hogy profitálsz majd belőle, hogy ismernek + mindkettőtök lelkének jót teszel.
6. Kosár a kocsi helyett
Egyszerű: minél kisebb a felület, amit megtölthetsz élelmiszerrel, annál gyorsabb (és olcsóbb) lesz a menet. A profik (főleg hó végén) csak a kezükre hagyatkoznak, még kosarat se vesznek!
7. Maradj a szélén
A legtöbb boltban beválik a módszer, hogy ha a szélén haladsz, és nem mész be a középső dzsumbujba, jobban jársz, hiszen utóbbi részeken tornyosulnak a feldolgozott, egészségtelenebb élelmiszerek, amiket jobb, ha hanyagolsz.
8. Szárazáru & mirelit csak heti egyszer
Próbáld a napi bevásárlást a friss, romlékony termékekre korlátozni - felvágott, tejtermék, kenyér, zöldség stb. A lisztet, cukrot, olajat, mirelit cuccokat, wc-papírt stb. hagyd a nagybevásárlásokra.
9. Válassz okosan kasszát
Nem biztos, hogy az a sor gyorsabb, ahol nem áll előtted dugig tömött kosarú vevő - minél több ember, annál több köszönés, elköszönés, fizetési procedúra és esetleges probléma merül fel.
10. Maradj egy márkánál
Ha bejárattad a neked megfelelő kenyeret, felvágottat, száraztésztát és dobozos tejet, maradj annál - sok időt elvesz, ha újraböngészed a termékek hátoldalát.
Tipp#1: abba a boltba járj, ahol köztudottan gyorsak a kasszások
Tipp#2: rendelj házhoz!
Ezeket láttad?
Ezeket olvastad már?
Kiderült, miért csak 150 Ft a hot dog az IKEA-ban
Egykori alkalmazott vallott arról, hogy miért olyan olcsók az ételek a svéd bútorgyártó cég éttermeiben.
Nosalty10 megfontolandó tanács vásárlásnál, hogy ebben a hónapban több pénz...
Némi tervezéssel, és pár trükk betartásával elkerülheted, hogy a hónap végén az üres pénztárcádban kelljen kotornod egy kis apró után. Feltéve, hogy az marad benne.
Fenes GábrielA spórolás titka
Ha üres a tárcánk hó végén, könnyű mondani, hogy „majd a következő hónapban spórolok”, de azt tudjuk, hogyan kezdjünk hozzá? És hogy sok kicsi valóban nagyon sokat számít?
admin4 féle vásárló, akit előre kellene engedni a kasszánál
A boltban való sorban állás a vásárlás legkellemetlenebb pontja - nem szívesen teszünk bármit is, ami meghosszabbítja. Vagy te vajszívű vagy, és van, akit magad elé engedsz?
Brecz Judit