A Holland Design Hétkiemelt eseménye volt az a kiállítás, ami az élelmiszerkészletek kimerülésének tükrében mutatta be, milyen ételeket fogunk falatozni a jövőben. A "The Embassy of Food" (Ételnagykövetség) című kiállítást az eindhoveniKetelhuispleinben rendezték meg. A kurátor az aMarije Vogelzang volt, aki azDesign Academy Eindhoven (Eindhoveni Design Akadémia) food design intézetének a vezetője - írja a Dezeen.
A kiállítás tematikája az volt, hogyan fogunk a jövőben étkezni, milyen eljárással fogjuk előállítani az élelmiszert, illetve hogyan fogjuk azt szállítani.
Lássunk 10 kiállított projektet, amelyek a jövőben talán a mindennapjaink részét fogják képezni!
S/ZOUT - Studio H
A fokvárosi Studio Ha Salt Farm Texel céggel együttműködve olyan növényeket termeszt, amelyek bírják azt, ha sós vízzel locsolják őket. A sós vizet jól tűrő növények megoldást jelenthetnek arra, hogy az ivóvizet ne kelljen öntözésre használni.
A Future for Fish (A halak egy lehetséges jövője) - Anna Diljá Sigurðardóttir és Sorrel Madley
A Design Academy Eindhoven tanulói,Anna Diljá Sigurðardóttir és Sorrel Madley a túlhalászás okozta problémákra kerestek megoldást. Növényi alapú, szintetikus halhús készítésére dolgoztak ki egy koncepciót. Azt állítják, vegetáriánus haluk íze és állaga nem különböztethető meg az eredetitől.
Bioplastic Fantastic (Fantasztikus bioplasztik) - Johanna Schmeer
Bioplastic Fantastic - Between Products and Organisms from user29134691 on Vimeo.
A Royal College of Art hallgatója, Johanna Schmeer szintetikus alternatíváját kínálja a természetes élelmiszerforrásoknak. A mesterséges eredetű ételalapanyagok képesek biztosítani a létfontosságú tápanyagokat az emberi szervezet számára.
Plant15 - Doreen Westphal
A Botanic Bites designstúdiónakDoreen Westphal készített olyan húsmentes kolbászt, ami laskagombaszárból készül. Ez az alapanyag amúgy a szemétben végezné. Hogy bemutassa a húsipar pazarlását, a gombakolbász tizenötször hosszabb, mint egy átlagos kolbász, noha ugyanannyi erőforrás szükséges az előállításához.
Hybris Series (Hybris sorozat) - Monica Piloni
A brazil Monica Piloni a szupermarketek ételpazarlására hívja fel a figyelmet sorozatával. Azáltal, hogy növényeket állati tulajdonságokkal ruházza fel, nyomasztóbbnak érezzük azt, hogy rengeteg zöldség és gyümölcs végzi a szemétben.
3D-technológiával nyomtatott ételek - Byflow
A Bylfow 3D-technológiával nyomtatott ételek sokaságával mutatkozott be Eindhovenben. A cég hordozható 3D-nyomtatója zöldségekből, tejtermékekből és húsból is képes finomságokat létrehozni.
Human Hyena (Humán hiéna) - Paul Gong
A tajvani Paul Gong úgy véli, nem az ételeket kell megváltoztatni, hanem az emberi emésztőrendszert. A hiénák táplálkozási szokásai által inspirált koncepciója szerint az embereknek az ízlelés és szaglás új attitűdjét kellene kifejleszteniük, hogy el tudják fogyasztani, és meg tudják emészteni a romlott ételt.
Tree Crop Exploration Committee (Fatermés kutatási bizottság) -Timm Donke
Az Eindhoveni Design Akadémián tanuló Tim Donke szerette volna bemutatni, hogyan tudnak tápanyagforrásul szolgálni a fák termései. Projektjében tölgyfa makkjából készít sütiket. Teoretikus koncepciója szerint a jövőben egész Hollandiát erdő fogja borítani, és a fák termése fogja táplálni az ország lakosságát.
The Future Sausage (A jövő kolbásza) - Carolien Niebling
Az ÉCAL végzős hallgatója,Carolien Niebling azért, hogy témává tegye a húsipari túltermelést és pazarlást, fenntarthatóan előállítható kolbászokat dolgozott ki, amelyek húsipari melléktermékből és rovarproteinből állnak.
Volumes (Tömegek) - Marije Vogelzang
Marije Vogelzang, a kiállítás kurátora szokatlan projektje a túlevéssel veszi fel a harcot. Marije furcsa alakú, szerves anyagot imitáló kis műanyagtárgyakat dolgozott ki, amelyeket az ételünk közé helyezve úgy érezhetjük, több ételt fogunk megenni, mint amennyit valójában elfogyasztunk.