Csúcsminőségű magyar termék kapott idén Aranyszalagot

A Baranya megyei Márokon élő a Heppenheimer család terméke, a szabadtartású, friss tanyasi tojás kapta meg idén az Aranyszalagot.  

Az Aranyszalag Minőség tanúsítványt a Magyar Gasztronómiai Egyesület (MGE) alapította, és azok a magyar termékek kapják meg, amelyek elérik a világszínvonalat. A tanúsítványt az ország élvonalbeli séfjei és független szakemberek segítségével ítéli oda az MGE. Az egyesület szerint azért fontos az Aranyszalag, hogy Magyarországon is elterjedjen a minőségi hazai konyhát megalapozó, élvonalbeli, kifogástalan alapanyagok előállításának a hagyománya.

2018-ban a Heppenheimer tojás kapott Aranyszalagot

A Baranya megyei Márokon él a Heppenheimer család, akik gondoskodnak arról, hogy tojótyúkjaik valóban jó körülmények között töltsék mindennapjaikat. A tyúkok nappal a szabadban kapirgálnak egy körülkerített, ligetes területen, míg az éjszakára egy istállóba terelik őket. Az állatok takarmánya a helyi gazdák által termelt kukorica, búza, napraforgó, mindig éppen az, amire a tyúkoknak az egyes évszakokban szükségük van. A tojók nem kapnak gyógyszereket, tojást sárgító szereket, de szóját sem. Az ítészek finomnak találták a tojást, amiből száraztészta is készül.

Tyúkok a Heppenheimer farmon

Aranyszalagra javasolták ezen kívül a Sellyei fürjet,Moroz Alex őstermelő termékét

Ukrajnából települt Baranya megyébe Moroz Alex, aki itt jó minőségű, vörös húsú félvad fürjfélét tenyészt. A húsok jól szerepeltek vakteszteken is, ahol a francia Label Rouge minőségtanúsítvánnyal ellátott fürjekkel kóstolták együtt a magyar terméket. Az ítészek tovább fogják vizsgálni a farmot, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy a szárnyastartás és a hús minősége változatlanul hozza-e a magas minőséget.

fürjtojás (illusztráció)

AMastergood „tanyasi csirke” 2013-ban kiérdemelte az Aranyszalagot, de idén sajnos elvesztette azt

Az MGE újratesztelte a Mastergood termékeit, és úgy tűnt, sajnos beigazolódtak a konyhafőnökök visszajelzései, és a csirke veszített a minőségéből. Gyakran kellemetlen a szaga a szavatossági időn belül is.

Az Aranyszalag Minőség tanúsítványt eddig az alábbi termékek kapták meg:

2016

  • Akasztói szikiponty

2015

  • Hévér Tímea és Kerekes Attila: Beregi szabadtartású csirke (Alemitta)

2014

  • Balogh Nagy Erzsébet: keleméri Île de France-bárány
  • Baumgartner Antal: tisztavérű szőke mangalica

2013

  • Tetrabbit: szabadtartású „relax” nyúl
  • Zselicvad: prémium jelzésű „extra” vadhús
  • MasterGood: szabadtartású „tanyasi” csirke (elvesztette a
  • Brunner méhészet: galagonyaméz
  • Molnár János: kecskesajtok
  • Parajdi étkezési só
  • Rózsavölgyi Csokoládé: madagaszkári Trinitario (72%) és Trincheras (70%)
  • Kiss család: bezdáni fűszerpaprika
  • Tarpa Kft.: Szatmári szilvalekvár

forrás: gaultmillau.hu

Ezt olvastad az ízHUSZÁR magazinon?

Nem lehet többet alkoholt reklámozni abban az országban, ahol a világon a legtöbbet fogyasztják belőle

Legújabb receptek

Dubaji csoki

A dubaji csoki most óriási őrület, úgyhogy muszáj volt kipróbálnunk, hogy valóban felér e a hírnevéhez.

Egyszerű francia hagymaleves

Csak a franciák olyan ügyesek és leleményesek, hogy az egyszerű vöröshagymából ízes, karakteres és komfortos levest tudjanak varázsolni. Szerencsére, az alábbi recept birtokában, ...

Céklaravioli

Hideg előétel céklából nagyszerű ricottás-parmezános-citromhéjas töltelékkel, pont olyan, mint a legjobb olasz ravioli, csak még színesebb, ízletesebb. Nagyszerű lisztmentes ünnepi ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...