Vöröslencse - a fehérjebomba

Hazánkban is kezd egyre népszerűbbé válni a hagyományos barnalencse narancsszínű testvére, a vöröslencse. Nézzük, miért is érdemes fogyasztani!

Más hüvelyesekhez (bab, lencse, csicseriborsó stb.) hasonlóan a vöröslencse is kiváló tápértékű alapanyag. Fehérjetartalma a növényi eredetű alapanyagok között kiemelkedő, 25 g fehérje található 10 dkg vöröslencsében. Bár, mint minden növényi eredetű élelmiszer esetében, a vöröslencse fehérjetartalma sem teljes értékű, azaz nem tartalmazza az emberi szervezet számára elengedhetetlen, úgynevezett esszenciális aminosavakat a megfelelő mennyiségben és arányban. Ennek azonban csak akkor van jelentősége, ha vegán életmódot folytatunk, azaz egyáltalán nem fogyasztunk állati eredetű élelmiszereket - tejet és tojást sem.

Fehérjetartalma mellett élelmirost-tartalma is magas, ami segíti bélrendszerünk működését, táplálja a beleinkben élő baktériumokat. 10 dkg vöröslencsével a napi élelmirost-ajánlás akár 25-30%-át biztosíthatjuk.

Kínálatunkból kiválogattam nektek 10 db változatos vöröslencséből elkészíthető ételt, amelyekből jól látható, hogy milyen változatosan elkészíthető. Fogyaszthatjuk levesként, főzelékként, salátákban, jól harmonizál a hagyományos, a mediterrán, de az egzotikus ázsiai vagy közel-keleti fűszerezéssel is. Barna színű rokonához képest gyorsabban elkészíthető, de figyeljünk oda, ha nem pépesen szeretjük, mert nehéz eltalálni azt a pontot, amikor már nem túl kemény, de még nem főtt szét.

  1. 1.

    Korianderes vöröslencse zöldteával

  2. 2.

    Roston pulykamell vöröslencse pürével

  3. 3.

    Spenótos ricottás halgöngyöleg

  4. 4.

    Kókuszos-curry-s vöröslencse főzelék

  5. 5.

    Vörös lencsés muffin

  6. 6.

    Vöröslencsével töltött kelkáposzta

  7. 7.

    Bazsalikomos vöröslencse-pástétom

  8. 8.

    Egzotikus vöröslencseleves túrógombóccal

  9. 9.

    Vöröslencseleves joghurttal

  10. 10.

    Vöröslencseleves magyarosan

Hirdetés

Támogatott tartalom

Sütés-főzés kockázatok nélkül – így lehet füstmentes az ünnep

Hoppá, ez odaégett! Ugye veled is előfordult már hasonló az ünnepi kapkodásban? Nem vagy egyedül – az ünnepek során a sietség ugyanúgy rossz tanácsadó lehet, mint a rutin. Mindegy, hogy a gyakorlatlanság, a túlzott magabiztosság vagy egy rosszul értelmezett régi recept miatt sütöd túl kissé az ételt, az eredmény ugyanaz: nem lesz olyan egészséges, mint amilyen lehetne. Állj meg egy pillanatra még az ünnepek előtt, és gondold végig, mit tehetsz, hogy ne csak ízletesek, de táplálóak is legyenek az ünnepi finomságok.

Hirdetés

Támogatott tartalom

Téli feltöltődés a büki termálvíz erejével

Képzeljük el a pillanatot, mikor a szobából vagy akár a medencéből szemléljük a szállingózó hópelyheket, és lelkünket a megnyugvás szelleme járja át. Az év legzordabb, mégis csodás időszakában megérdemlünk egy kis kényeztetést, finom falatokat, lágy illatokat és stresszoldó kezeléseket.

Legújabb receptek

3 napos mézeskalács-sajttorta

Egy igazi fűszeres karácsonyi finomság. A nevét azért kapta, mert a mézeskalácsok és a torta pihentetési ideje miatt 3 nap alatt készül el. Kóstoljátok meg! :)

Tejfölös-sajtos csirkecomb

A csirkecombot már előző este befűszerezhetjük, így az ízek jól átjárják a húst, másnap pedig csak a sütéssel kell majd foglalatoskodnunk. Én barna rizsből készült rizibizivel ...

Preckedli (diós linzer) cukorbetegeknek

Tálalás előtt szórjuk meg ízlés szerint poreritrittel, majd úgy kínáljuk. Száraz, hűvös helyen tárolva egy-két hétig is eláll, sőt minél tovább áll, annál finomabb, és omlósabb ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...