1. Hűtő módszer
Tegyél egy darab papírt mágnessel a hűtőre, és mindig írd fel rá, mi az, ami éppen elfogyott. Ezzel a praktikával egészen biztosan nem felejtesz el semmi fontosat feljegyezni, hiszen az a szabály, hogy rögtön fel kell írni a listára, amiből kifogytál.
2. Állandó heti lista
Készíts egy listát azokról a hozzávalókról, amiket az eddigi tapasztalataid szerint hetene meg szoktál venni. Pipáld a listán, hogy mit használsz el ezek közül, így egyből láthatod is azokat, amiket pótolni szükséges.
3. Kategorizált lista
Bevásárlólistádat igazíts az élelmiszerbolt elrendezése szerint: kerüljenek előre azok a dolgok, amiket elsőként találhatsz meg a boltba belépve, és haladj aszerint a listával, hogy miket szoktál a kassza felé közelítve a kosaradba tenni.
4. Térkép módszer
Aki vizuális típus, gyakran aszerint emlékszik bizonyos élelmiszerekre, hogy azt melyik szegletben találja meg a boltban. Rajzold le egy nagyobb papírra a bolt alaprajzát és jelöld térképszerűen az adott élelmiszereket ezen. Ha ezt a módszert követed, olyan lesz a bevásárlás, mint egy kincskeresés.
Ezeket olvastad már?
Ezeket olvastad már?
10 megfontolandó tanács vásárlásnál, hogy ebben a hónapban több pénz...
Némi tervezéssel, és pár trükk betartásával elkerülheted, hogy a hónap végén az üres pénztárcádban kelljen kotornod egy kis apró után. Feltéve, hogy az marad benne.
Fenes GábrielÍgy még biztosan nem készítettél kókuszgolyót és gombás tésztát
Véget ért a hosszú hétvége, ami alatt biztos sok nehéz étel fogyott mindenkinél. Hogy egy kicsit kíméljük a szervezetünket, két húsmentes ételt hoztunk nektek mára. (x)
NosaltyElég durva kajákat tesztel az IKEA
Azért kíváncsiak lennénk, hogy a magyar fogyasztóközönség mit szólna ezekhez az ételekhez...
Fenes Gábriel5 dolog, amit a gyerekünk csinálhat, amíg mi vásárolunk -...
Békésen vásárolni gyerekkel sem lehetetlen. Csak némi türelem kell hozzá, és ötletek, amivel lefoglaljuk őt a boltban. Mutatjuk őket...
Fenes Gábriel