Ma már a grillpartik nem csak a kertes házban élők kiváltságai. A kisebb-nagyobb grillező alkalmatosságok elterjedésével a grillezés a városban élők számára is alapvető vendéglátási formává vált a nyáresti baráti összejöveteleknél. Ez így rendben is van, de hogyan legyünk részei a társaságnak és ezzel egy időben tegyünk meg mindent kilóink kordában tartása érdekében?
Jó hírem van, a grillezés és a fogyókúra kiválóan összeegyeztethető. Hiszen melyek is a grillpartik jellemző ételtípusai? Egyrészt a frissensültek, steakek, pácolt húsok, másrészt a grillezett, sült zöldségek natúr vagy batyuban megsütve, színes, ízlés szerint összeállítható saslikok, friss saláták.
Mivel grillen készülnek az ételek, így minimális zsiradékkal, sőt akár zsiradék nélkül is süthetjük őket. A zsírszegény csirke- és pulykamell mondjuk nem pont a grillezés legjobb alanyai, de ha például alufólia-batyuban sütjük friss zöldségekkel, zöldfűszerekkel, máris nem fog a hús kiszáradni. Készíthetünk ugyanígy lazacot, pisztrángot, fehér húsú halakat is, ezeknél vigyázzunk, hogy a hús ne essen szét, a legjobb, ha tálcán vagy batyuban sütjük. Ha magasabb zsírtartalmú húst vásárolunk, pl. sertéstarját, akkor is valamelyest megnyugodhatunk, hiszen a zsír egy része kisül belőle, de azért ne süssük csontkeményre.Kitűnő étel a grillezett cukkini, gomba, kaliforniai paprika, édeskömény, amelyeket sütés előtt ecsettel vagy olajspray-vel megkenhetünk vékonyan fokhagymás, fűszeres olíva- vagy más növényi olajjal és fogyaszthatjuk önálló köretként vagy salátaként friss zöldségekkel keverve. A sültek mellé köretként együnk szezonális zöldségekből készült friss salátákat, amelyek energiatartalma alacsony. A salátáknál figyeljünk az öntetre, ne a majonézes változatokat készítsük el, hanem vagy kevés olíva- vagy más növényi olajjal (1 evőkanál/fő) készüljön az öntet vagy natúr joghurttal, kefirrel.
A fenti tippeket megfogadva biztos, hogy nem kell kimaradnunk a grillvacsorákból és ez derékbőségünkön sem fog meglátszani.